Producenci

Paczka

WYSYŁKA W 24H

szybko i bezpiecznie

Tarcza

GWARANCJA

satysfakcji smaku

Konsultant

FACHOWE DORADZTWO

w doborze kawy

Strzałka

14 DNI NA ZWROT

lub wymianę

Najpopularniejsze błędy popełniane przy robieniu kawy 0
Najpopularniejsze błędy popełniane przy robieniu kawy

Poranna kawka jest codziennym rytuałem wielu z nas. Jednak, czy fakt, że przyrządzamy ją dzień w dzień, świadczy o tym, że wiemy, jak to robić? Cóż, jeśli parzylibyśmy kawę pod okiem baristy, być może skarciłby nas wzorkiem za kilka nabytych i pozornie prawidłowych nawyków. Jakie są najpopularniejsze błędy popełniane przy parzeniu kawy?

1. Zła temperatura

Woda wrze, a Ty od razu zalewasz nią kawę? Pewnie tak. A czy wiesz, że wrzątek niekorzystnie wpływa na smak napoju? Pożądana temperatura oscyluje wokół 95 stopni Celsjusza. Zatem, jeśli gotujesz wodę w czajniku, a kawę parzysz w kubku, od momentu jej zagotowania odczekaj ok. 1,5 minuty.

2. Niefiltrowana woda

O ile nie pijesz kawy z mlekiem czy ze śmietanką, jej 98% stanowi woda, pozostałe 2% oczywiście zmielone ziarenka kawowca. Należy zatem zadać pytanie o jakość wody. Jeśli korzystasz z tzw. kranówy, woda może być twarda, a to z kolei niekorzystnie przełoży się na smak kawy. Jak wybrnąć z opresji? Z pomocą przychodzą dzbanki z filtrem.

3. Grubość ziaren

Grubość ziaren kawy nie jest przypadkowa. Jeśli ma się ona parzyć się krótko - przez co rozumiemy espresso - powinny być one drobno zmienione. Jeśli pijesz kawę przelewową, automatycznie parzysz ją 2-3 minuty dłużej i wówczas potrzebujesz bardziej okazałych ziarenek.

Zobacz: CZYM ARABIKA RÓŻNI SIĘ OD ROBUSTY?

4. Niemielenie kawy w domu

Pozwólcie, że posłużymy się liczbami. Bardzo wymownymi. Wystarczy 15 minut, które upłyną od zmielenia kawy, by odebrać jej 75% smaku. Ok, nawet jeśli lubisz smak mielonej kawy wyobraź sobie, że smakowałaby ona o 75% lepiej, jeśli zaparzysz ją tuż po zmieleniu.

5. Kupowanie kawy w supermarkecie

Dobrej kawy na próżno wypatrywać na półkach z promocją w pobliskim supermarkecie. Prawdziwy kawosz doskonale wie, jak wprawić swoje kubki smakowe w stan ekstazy i bynajmniej w tym celu nie sięga po kawę z hipermarketu, a kupuje ją w specjalistycznym sklepie.

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl